| Cineva! a întrebat:

Imi poate spune si mie cativa interpreti sau cateva formatii de muzica folk?

Răspuns Câştigător
| Jeremy1 a răspuns:

Woody Guthrie
Bob Dylan
Pete Seeger
Jimmie Rodgers
Burl Ives
Joan Baez
Phil Ochs
Tom Paxton
Gordon Lightfoot
Leonard Cohen
Bruce Cockburn
Joni Mitchell

Ti-i recomand cu placere happy

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Iti recomand sa cauti pe langa cei postati si melodiile Tatianei Stepa.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Mihai margineanu-poveste cu haiduci
varf carpatin-imnul piatra craiului

Daca vrei sa aflii mai multe intra pe Varf Carpatin Bibliografie
si Mihai Margineanu Bibliografie.

| DanSor a răspuns:

Phoenix; Mircea Vintila; Vasile Seicaru; Florian Pittis; Valeriu Sterian; Nicu Alifantis; Alexandru Zarnescu; Victor Socaciu etc.
Auditie placuta... happy

| daiana_9426 a răspuns:

Adrian Bezna, Mishu Calian, Alina Manole, Ducu Bertzi, Mircea Iordache. sper ca-ti plac

| buymewithcoffee a răspuns:

Nicu Alifantis, Ducu Bertzi, Pasarea Colibri, Mircea Baniciu