| alecsella a întrebat:

Hai sa vedem.Cui ii place muzica folk? Enumerati si cateva formatii pls happy fundita happy

4 răspunsuri:
| maryan_5776 a răspuns:

Tapinarii, Abra, Conexiuni, Nicu Alifantis, Mircea Baniciu, Zoia Alecu, Ada Milea, Pasarea Colibri, Focul Viu.

| RoCkKiD a răspuns:

Toti cei de la fostul cenaclu flacara sunt extraordinari:seicaru, hrusca, pittis, sterian, vintila.asculta-i cu incredere.

| Tudor_6374 a răspuns:

Sincer n-am ascultat nici-o melodie folk, dar am gasit asta si sper sa te ajute:http://musicouch.com/genres/folk/top-five-new-folk-artists/

| Gabriel23451 a răspuns:

Sincer,mie imi place foarte mult muzica folkbig grin, intr-adevar toti cei care au cantat in Cenaclul Flacara sunt extraordinari.Cateva din melodiile mele favorite sunt :
-Iulia Gusatu - Tot mai viscol imi esti
-Toate cantecele Tatianei Stepa
-Fiii lacrimilor tale
-Marcela Saftiuc - Ma luai
-Doina Cosma - Dor de tara
-Semnal M - La fereastra ta
-Ecoul - La o cana cu vin, Lumina
-Ovidiu Haidu - Pustoaico
... sper ca te-am ajutat...