| Flavia_Raluca_1993 a întrebat:

In cat timp pot sa invat sa cant la chitara electrica avand in vedere ca nu stiu note, acorduri, etc si trebuie sa le invat si pe alea?

Răspuns Apreciat de Editori
| ItIsAlright a răspuns:

Nu exista un "cat timp". Ce inseamna la tine a invata a canta? Nu trebuie neaparat sa stii note sau acorduri. Le retii din mers daca instalezi aplicatii de invatare sau daca incerci sa canti melodii. Este esential sa stii sa citesti tabulaturi, ceea ce e foarte usor si logic. Adica daca te uiti pe ele, cred ca iti dai seama in 2 min ce trebuie sa faci, daca cunosti si melodia.
Depinde cat exersezi, nu exista un timp anume de a invata. Pentru fiecare inseamna altceva, a stii sa canti la chitara. Dar in cateva luni iti dai drumul, dar sa fii cu adevarat bun iti ia ani intregi.