| anonim_4396 a întrebat:

In ce perioada se desfasoara Festivalul Callatis 2010 din Mangalia?

29 răspunsuri:
| Pufuleti a răspuns:

Salut
Nu se stie sigur daca o sa mai fie organizat anul asta din cauza crizei financiare. Citeste aici http://www.replicaonline.ro/......30869.html

De obicei era programat in perioada 7-15 august, dar in ultimii ani a fost 9-16 august. Mereu au anuntat tarziu perioada.

| Diiiiiia a răspuns:

Ba da, si anul acesta o sa se desfasoare...Pentru ca o sa dansam si noi cu ansamblulhappy
O sa ne pornim sambata seara
Si cred ca duminica dansam`

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din surse sigure va spun ca se va tine si in acest an, asa ca bucurati-va! Mangalia, dragostea mea, Mangalia! E Vara iar si e callatis an de an!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe ce program este callatis?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunteti siguri ca se mai tine? daca da...cand anume? in ce perioada?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un lucru extraordinar faptul ca nu se intrerupe festivalul. De ani de zile vin cu sotul la mare in aceasta perioada, tocmai pentru a "savura" noutatile muzicale ale anului si spectacolul minunat, devenit brand al Mangaliei. Iubesc melodiile devenite traditionale care marcheaza acest minunat eveniment cultural. Ca spectator, multumesc din suflet tuturor celor ce se implica in organizare, tuturor artistilor cu suflet mare care au inteles importanta actului cultural de traditie si care inteleg ca dificultatile financiare sunt trecatoare, dar a nu se mai organiza festivalul pentru 1 an, ar insemna o saracire sufleteasca mult mai mare decat cea materiala.
Felicitari pentru eforturi dlui primar al Mangaliei!
Camelia Draghici
Bucuresti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este intre iulie sh august laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Abia astept sa o vad din nou pe Anna Lesko "big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12-15 august.de acum se numeste mangalia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre sa faca alt imn daca se numeste mangalia, chiar is curios

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12-15 august

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12-15 august

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa va spun si ceva. ca sa nu-l mai laudati pe Tusac... datorita lui acel cineva a fugit cu marca inregistrata " Festivalul Callatis " pentru ca nu a stiut sa se poarte si sa se ocupe, Abia astept sa-l vad cazut si eu si toti din primaria mangalia! bine inteles nu si angajatii care ia adus el, care n-au nici o treaba cu ceea ce fac in primarie! Eu sunt cel care a dat comm pe 9 iulie mai sus cu textul " Din surse sigure va spun ca se va tine si in acest an, asa ca bucurati-va! Mangalia, dragostea mea, Mangalia! E Vara iar si e callatis an de an! " nu am vorbit aiurea, se stia totu de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Perioada 12-15 august. luminita anghel este directorul festivalului anul acesta. festivalul isi schimba numele.se va numi festivalul mangalia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si pe ce post se va difuza nu stiti? ca anul trecut a fost transmis pe TVR2happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aug12-15

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce vreau sa stiu e daca vine ANNA LESKO din nou. raman datoarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Callatis-ul se va tine in perioada 12-15 august. Aici sunt mai multe informatii: http://www.divercitycafe.ro/info-callatis-2010.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

11-15 august

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este de pe 11 pana pe 15 august

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

11-15 august

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se mai numeste callatis ci mangalia si se defasoara intre 11 si 15 august si ultima seara e de populara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

12-15 august 2010

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15-23august2010

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Merg de 7 ani la festivalul callatis si ar fi o mare pierdere sa nu fie desfasurat anul acesta.Adytzu oradea

| BiancaB a răspuns:

De pe 11 pe 15 :* Sunt din Mangalia deci stiu sigur big grin

| Nelly98 a răspuns:

Se spune ca pe 12- 15 august dar pe 11 incepe si este transmis pe national tv

care ati fost in mangalia ati vazut ce mica este scena? la tv se vede mare

| ionela21 a răspuns:

12-15 august