| dragoshmusic a întrebat:

Influenta muzicii asupra omului?

3 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Muzica creează o armonie perfectă între minte şi spirit, inducând o stare de beatitudine, dar şi de letargie.

| Ƨirenia a răspuns:

Depinde de genul de muzica.
Unele genuri ...infulenteaza cretinismul omului, iar altele infl. evolutia creierului omului: aducerea la realitate, etc.
Mai sunt copchii care se lasa influentati de muzica care o asculta "pentru a vedea lumea cat de TARI sunt ei".
mdeh

| dragoshmusic explică (pentru Ƨirenia):

Nu fac referire la manele sau. prostii din astea. ci la muzica, gen rock muzica clasica etc si cum ne influenteaza