| mODIN a întrebat:

Intrebare LEGATA de CHITARA BASS:
Voi ce ati alege dintre un HARLEY BENTON HBP120 si un HARLEY BENTON MB22

Răspuns Câştigător
| hettfield a răspuns:

HARLEY BENTON HBP120, pentru ca e din gama "Precision bass",are acelasi tipar ca si Fender Squire Affinity P-bass,si se preteaza la tot felul de chestii dragute, jazz, blues si altele. Daca esti cu chestiile mai "grele, poti alege cealalta optiune, e mai bun pentru asa ceva.Bafta!

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Aş alege ceva ce nu-i HB.
Mă gândesc să-mi iau şi eu un bass în viitorul îndepărtat, ceva de genul: http://www.magazinuldemuzica.ro/EPIPHONE-LP-SPECIAL-BASS-PB-_-51114.html

| RockNbeer a răspuns:

Nu iti recomand nimic de la firma Harley Benton, indiferent ca sunt bass sau electrice, sunt o firma foarte proasta care fac instrumente de rahat
Daca vrei sa nu arunci bani degeaba ia-ti ceva bun, un Fender, Squier, Jackson(preferatele mele)