| Shrouddale a întrebat:

Iti trebuie educatie muzicala ca sa poti canta la chitara?

5 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Daca te referi la materia predata la scoala, atunci raspunsul este NU.Cel putin la noi in liceu nu cantam la instrumente sau ceva de genu'.Dar daca esti la un liceu de profil, atunci iti v-a folosi materia asta.

Succes!

| Allix13 a răspuns:

Nup

| Ecea a răspuns:

Daca vrei sa canti pentru tine prin casa, etc trebuie sa ai niste notiuni de baza.
Daca vrei sa faci performanta, ai nevoie de foarte multe.

| Simo0 a răspuns:

Păi ca să cânţi, îţi trebuie ureche muzicală, să ai simţul ritmului şi îţi trebuie câteva noţiuni de bază. Nu e uşor să cânţi la chitară, eu ştiu câteva acorduri, dar învăţ din ce în ce mai multe.
Succes!

| IMC90 a răspuns:

Do, sol, fa