| sopranaCadaverica a întrebat:

La concerte mari ca Whitesnake, Nightwish, sunt bilete puse in vanzare si la intrare? Adica sa iti cumperi pe loc in seara concertului.

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Salut!

In principiu nu prea poti sa faci asta. Concertele mari isi pun din timp biletele la vanzare si pana in ziua respectiva nu mai ramane nimic. Astfel se asigura ca au locurile vandute si nu isi fac griji in privinta profitului.

E riscant sa faci asta, dar poti incerca. Nu uita ca biletele vandute acolo pot fi la suprapret, riscand sa fie vandute si de alte persoane, nu de catre organizatori.

Succes!