| Gizăz a întrebat:

La pastila muzicală de azi avem o frântură din Carmina Burana.

https://youtu.be/JILtY6t8y1U

Ce părere aveţi?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când o combinaţie de vibraţii transformate în sunete îmi provoacă fiori, e de bine.

Îmi place tipul, expresia feţei: parcă ar mesteca sunetele şi ar şti ceva ce noi nu ştim şi parcă s-ar juca cu misterele, dar fără să se ia prea în serios.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misto tocmai a aparut si textul bilingv la polirom

| Neberius13 a răspuns:

Interesant, ar trebui sa ascult si restul.

| Gizăz explică (pentru Neberius13):

Ai aici acelaşi concert. Integral.

https://youtu.be/GRjyxr1ysKw

| Neberius13 a răspuns (pentru Gizăz):

Merci beaucoup. Mi se pare mie sau inceputul seamana cu ceva ce am auzit la Haggard? sau era Therion?

| Gizăz explică (pentru Neberius13):

O cunoşti pentru că... o cunoşti. O fortuna e o piesă foarte cunoscută. Indiferent dacă asculţi clasică sau nu. Poate cei de la Therion sau Haggard să aibă ceva note din O Fortuna, în niciun caz invers.

| Neberius13 a răspuns (pentru Gizăz):

Cei de la Therion au un cover la O Fortuna acum mi-am dat seama ca asta era. Nu voiam nici de cum sa spun ca-i invers, ci doar ca eu am auzit la una din aceste trupe ceva aseamanator.