| Annonimm a întrebat:

Manele sau rock? de ce?

Răspuns Câştigător
| Andreea0678 a răspuns:

Rock clar!
Pentru ca toti manelisti au demonstrat unu cate unu ca sunt niste incultihappy Spre exemplu uitati-va la raspunsul lui msk...Pe bune?laughing)In manele se vorbeste numai despre banii aia care cica sunt fara numar[E criza fratilor ce pnm] si despre dragostechatterbox

Deci...Manelele nu le-am putut suferi never si nici nu o sa le ascult vreodata acest gen care nu se poate numi muzica.happy

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cristianorudi7 a răspuns:

Nici una

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Rock, hard rock, heavy metal. niciodata manele. niciodata pop, rap, house sau mai stiu eu ce prostii s-au mai scos. pentru ca fiecare are preferintele lui ^^

| ALice_4674 a răspuns:

Rock.adica,orice in afara de manele pentru ca nu le suport

| Deddu a răspuns:

Rock! Asta e clar!
de ce?thinking
pai sa vedem...in primul rand e MUZICA in adevaratul sens al cuvantului apoi exprima ceva in afara de bani fara numarlaughing, gucci, giorgio armani sau mai stiu eu ce, rock-ul este relaxat nu si ala hard rockhee hee, ar mai fii multe de spus dar asa cum a spus si @Adrian. Rock-ul se simte nu se explica! acum na...fiecare cu gusturile lui!

| DarkDream a răspuns:

Rock \m/

1.Manelele sunt scarbose

2.Manelele nu exista decat in Romnaia si sunt inventate de niste omeni care nu au reusit sa treca de cls a 8 a

3.Manelele la inceput au fost cantate de TIGANi apoi au fost preluate de romanii carora lea placut cum ''canta'' fara sa inteleaga ce canta laughing

4. Rockul este o muzica care de multe ori te ajuta de multe ori iti da incredere

5.Rockul se asculata in toata lumea big grin pe cand manelele numa in Romania (nu inteleg dc cocalari nusi pun intrebarea dc cei din alte tari nu asculta manele leas putea spune eu da mai bine ii las sa descopere singuri chiar daca le va lua vreo 5 ani laughing )

6.Multe genuri de muzica mai ales cele din america incep sa semene cu rockul de exemplu popul formatile vechi canta total diferit de cele noi sa nu uitam ca The Veronicas este considerata formatie pop-rock desi multi nu mau crezut pana nu sau uitat pe wikipedia happy

| Anarchy_9738 a răspuns:

Rock

Nici macar n-are rost sa-mi argumentez parerea

| diianna a răspuns:

Rocklove struck
sub niciun caz manele:d

| freakypoppy a răspuns:

Rock.Pentru ca manelele sunt de cocalari si pitipoance...

| XK a răspuns:

Dupa parerea mea hip-hop, dar ca-sa fiu pe subiect aleg rock... linking parca love struck

| Lilia2621 a răspuns:

Nici una, dar daca nu as avea incotro atunci manele, dar doar manele de dragoste

| DannielZMF a răspuns:

Rock!
manelele me enerveaza
rock-ul ma relaxeazawinking

Răspuns utilizator avertizat