| RalucaPuca a întrebat:

Manele sau Rock?

Răspuns Câştigător
| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Pe manelisti nu prea ii gasesti la categoria muzica, deci sa te astepti la multi rockeri. \m/

35 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Intrebare retorica, nu?

| RalucaPuca explică (pentru Dumnezău):

Voiam să văd care sunt mai mulţi la număr.

| wforweirdo a răspuns (pentru Dumnezău):

Ooo,poza noua. E din "Avatar" sau ce?

| Dumnezău a răspuns (pentru wforweirdo):

Urasc Avatar din sange, insa nu si CGI-ul.Ce am la avatar e facut tot cu CGI, il cheama Pan si e supra-realist.Si mai e si cel mai interesant personaj din unul din cele mai bune filme pe care le-am vazut :

http://www.youtube.com/watch?v=19bBGxf5k6k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=EqYiSlkvRuw

| wforweirdo a răspuns (pentru Dumnezău):

Nici mie nu-mi place Avatar. Cred ca o sa ma uit si eu la filmul asta, de obicei nu ma prea incanta filmele de genul, Fantasy sau asa. Bai ai ajuns pana la urma la RHCP, detalii, detalii?

| Dumnezău a răspuns (pentru wforweirdo):

Am ajuns, am ajuns.Foarte aiurea procesul de intrare pe cosciugul national, dar per total, concertul s-a meritat.Se merita dat si un rinichi sau juma' de scalp daca era Frusciante chitarist.Asa,Josh era in carucior - isi luxase parca piciorul atunci, era vorba si sa se mai astepte vreo 40 de minute sa se mai repare cate ceva la el - putin sedat si mie mi se pare si putintel spart.S-a chinuit el cum a putut, dar se vedea si din modul in care ridica, sau mai bine zis, nu ridica publicul, fata de cum facea Frusciante.Melodiile s-au auzit aproape toate bine, in special Suck My Kiss, unde am putut si eu sa ma zdrumic linistit. Unii se plangeau ca nu are acustica buna cosciugul national, dar de pe gazon se auzea chiar foarte bine.Anthony energic, dar parca mai mergea ceva.Erau ca niste curci bete pipitele dupa ce a lepadat tricoul. Faza de porc a fost cea cu steagul, parca-i prea cliseica si obositoare.In rest, Flea titirez, da' cam tinerica asistenta si cam timorata.Eu ma asteptam la 55.000 de destrabalati urland din toti rarunchii, cand colo nu pareau adunati 38-40 de mii. Flea,dezinvolt,cum e mereu, un Under The Bridge cum nici de pe CD nu auzi, s-a pus foarte mult suflet in melodie, de ambele parti, acolo parca a fost si publicul mai animat.Eu,imediat ce am iesit, m-am gandit sa-i dau un 8 show-ului ca se putea si mai bine.La urma urmei, Frusciante e marele regret.Eu as fi vrut sa ma zgudui si pe Welcome to Paradise, da' n-au binevoit s-o cante si pe asta.

E de vazut "Labirintul lui Pan".Nu e doar fantasy, e si un simbol continuu tot filmul, fiecare personaj, de la Vidal pana la unele gesturi ale Ofeliei.Iti si violeaza mintea pe final, dar e epocal.

| Dumnezău a răspuns (pentru wforweirdo):

Dar tu, ai mai ajuns la chestia aceea de ii spuneti voi, astia cu verde pe steag, Felsziget, ori ba? Cam saraca anul asta distributia acolo.

| wforweirdo a răspuns (pentru Dumnezău):

Chiar ma miram dupa ce am citit ce-ai scris, cum de nu ai comentat nimic despre asta?laughing. Da, am fost la Peninsula. Am avut abonament si am venit acasa cu trenul in fiecare dimineata la 4. In prima zi a fost cam plictisitor, am ajuns cand cantau Zdob si Zdub, care mie nu imi plac. Mda, topaiala, alea alea, mirosea acolo a iarba de numa, dupa aia am stat ce am stat, la 11 m-am dus la The Straits, unde m-am plictisit rau de tot, mai si era unu' super inalt in fata mea care s-a intors si era ceva gen "Nu e vina mea, e vina parintilor mei!". A doua zi au cantat Vita de Vie, care au fost si la Reghin dar nu m-am dus la concert, au fost destul de ok, adica eu nu ascult Vita, dar cat am stat eu la masa si am povestit pe acolo, au fost okay. In a3-a zi, la Vama, a fost naspa. Au cantat si aia de la Facem Records, dar n-am ajuns, ca au cantat de la 5, iar eu la 5 nici in gara nu eram, ca aveam tren de la 6. Si in a4-a zi, putin cam nasol la inceput, ca nimeni n-a vrut sa vina la Trooper, si veneau cu trenul de 8, asa ca m-am dus singura in gara, dar m-am intalnit acolo cu cativa si am mers cu aia. Dar sincera sa fiu, bai..eu ma asteptam la altceva. Adica nu i-am mai vazut pe Trooper niciodata live, si a fost cam plictisitor, am stat si in fata, si era putina lume, si nu stiu...ma asteptam la ceva mai mult din partea lor. La 9 au cantat aia Subscribe, eu nu ii ascult pe aia, dar imi amintesc ca am stat pe acolo si au fost in regula. De aici incep sa nu imi mai amintesc prea multe. Stiu ca inainte de COB cu vreo 30 de minute tot alergam pe acolo ca "Eu vreau sa prind loc in fata!" si toti imi spuneau ca n-are rost sa ma grabesc,ca mai este timp. Imi amintesc si de niste trante,cazaturi, julituri in cot, ma rog, intelegi tu. Asa, vin astia de la COB, mi-l amintesc pe Alexi doar cum tot zicea "It's so f.king good to be back here","f.king country","Raise your f.king hands in the air", lalala "f.k f.k, f.kity f.k", parca a trecut prea repede concertul. Dar a fost misto. Dupa COB, varza totala. Asa, per total, daca intrebi de concerte, a fost slab, dar daca e sa o luam altfel, m-am distrat. Deja d-abia astept vara viitoare, la OST nu cred ca mai ajung, daca abonamentul e 400, as vrea la B'estfest sau/si Rock The City. Si poate ARTmania, ca in anii trecuti, fara bilet, cu statul la gard. Imi pare rau ca la Peninsula nu m-am dus in anii trecuti, cand au cantat Hammerfall si altii. Tu parca ai fost si la Rock The City, nu?

| Dumnezău a răspuns (pentru RalucaPuca):

Manelistii.Insa cei in negare, fanii manelelor moderne, gen "Stinge lumina" sau alte flegme de sezonas.Aici totusi ai sa gasesti mai multi rockeri, ca bantuie pe toata linia aici anumite persoane.Si bineinteles, multi vor spune "dar eu nu ascult manele", dar am mai zis de ei.

| CautNume a răspuns:

Rock

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Rock, pentru ca nu ma regasesc in versurile manelelor.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Dumnezeu su Satana?
De obicei manelişti sunt cu primul iar rockeri cu al doilea. Cred că ai observat crucule de 10 kile de la gâtul maneliştilor.

| RalucaPuca explică (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Din păcate am văzut şi asta. happy

| XBrunetteX a răspuns (pentru Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu):

Daca au cruci de 10 kile la gat, sa si le puna pe mormant ca la prima ploaie ruginesc laughing Se dau mari ca au d'astea din aur, da' nu e straight face

| RalucaPuca explică (pentru XBrunetteX):

Sa si le bage-n curlaughing

| XBrunetteX a răspuns (pentru RalucaPuca):

Asa e laughing

| RalucaPuca explică (pentru XBrunetteX):

winking

| expander91 a răspuns:

Niciunul

| RalucaPuca explică (pentru expander91):

Atunci?

| expander91 a răspuns (pentru RalucaPuca):

Atunci ce? Amandoua genuri sunt de *** dupa parerea mea.

| dracu14 a răspuns:

Rock

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum ascult Metallica. Deci manele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rock \m/
Dintre rock si orice alt gen de muzica(exceptie metal), as alege rock-ul.

| Aneurysm a răspuns:

Pentru că nu exista un răspuns retardat la întrebarea asta: Sau!

| Clauvdgg a răspuns:

Rock.

| bogdan72 a răspuns:

Daca astea-s singurele optinui merg pe rock, dar sunt un mult mai mare ascultator de metal.

| XBrunetteX a răspuns:

Rock.
Urasc manele. E mai mult jeleala decat muzica I don't want to see

| Gabriello02 a răspuns:

Rap

Întrebări similare