| anonim_4396 a întrebat:

Metallica - Enter Sandman e melodie satanistă?!

Răspuns Câştigător
| AnaisC a răspuns:

Daca acea colega asculta rock stia ca acest gen este unul dintre cele mai...pline de sentiment sa spunem.
Cred ca nu stie definitia si...Metallica nu canta rock,canta Heavy metal, de ce o fi spunand toata luea ca canta "rock" nu stiu:|
Si ca sa-ti raspund la intrebare nu, nu e satanista...
Si oricum satana nu are nimic de a face cu muzica...asa si AC/DC Highway to Hell e satanista ca spune "Hey Satan"...
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

6 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Nu exista satanism in muzica!, satanismul este ceva muzica alt ceva, cat de cre(s)tin sa fi sa crezi ca satanismul are vreo treba cu muzica

| WhiteWolf7 a răspuns:

De ce intrebi, ca sa stiu ce sa-ti raspund.

| WhiteWolf7 a răspuns:

Aha...si apropo nu canta heavy curat(heavy metal curat canta Manowar)e ceva intre trash si heavy.Si nu normal ca nu-i satanista, si vezi ca asta zic manelistii si rapperi si restul oamenilor obisnuiti nu rockeri. Daca vrei sa stii de ce am zis obisnuiti intreaba-ma prin mesaj.

| BadBoyCristy a răspuns:

Doar daca in versuri se critica alte religii, si se pomeneste des de diavol.

| AudImagini a răspuns:

MetanNeverDie: Ptc mi-a spus o colegă ( care ascultă şi ea rock )

| cannabiss6 a răspuns:

AudImagini: Și dacă ar fi satanistă tu te-ai opri din a asculta Metallica? De asta urăsc eu religia; bagă idei prostești în capetele oamenilor.
Vezi-ți drăguț-o de viață și ascultă ce-ți place, n-osă te blameze așa zisul „Dumnezeu" doar pentru gusturile tale.
Baftă.