| AvalohAlyn a întrebat:

Muzica comerciala sau necomerciala? Eu o prefer pe aia comerciala+ Michael Jackson ca un mare bonuslaughing
Argumentati-va raspunsul.Merci

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Muzica comercială rareori este şi bună şi de cele mai multe ori îmi provoacă doar o stare de enervare, pentru că timpanele mele detectează imediat kitschul şi mă supără că producătorii şi artiştii nu scot şi ceva de calitate, ceva cu adevărat bun, iar gusturile maselor sunt submediocre (pentru că dacă nu s-ar vinde, nici nu s-ar produce).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer muzica de calitate!
Pa, pa.

| CautNume a răspuns:

Necomerciala, pentru ca suna mult mai bine.

| Gabica a răspuns:

Eu ascult ceea ce îmi place. Trist este că ceea ce se vinde sunt nişte prostii în care se repetă de 20 de ori aceeaşi strofă şi muzica cu mesaj e la pământ.

| TheAce a răspuns:

Gusturile muzicale tin in fapt de cultura individului. Personal prefer muzica eclectica, nicidecum cea ''comerciala''. De ce? Pentru ca muzica comerciala e muzica pentru mase, nicidecum pentru elite. Imi place sa ascult o muzica complexa asa cum prefer textele inteligente. Ascult metal, rock, blues, jazz si chiar si muzica clasica sau neo-clasica. Mai nou am inceput sa ascult si cate un pic de rap romanesc de calitate, respectiv artisti precum Cedry2k, Carbon, ADN deoarece apreciez textele inteligente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prefer muzica de calitate, de la clasică la manele, cam toate genurile.
Te pup!

| TheDifference a răspuns:

Necomerciala. Nu o sa auzi prea des muzica buna la radio sau tv si totusi prinde la toti manelisti si incultii. Aia comerciala ne e pur si simplu "bagata pe gat".