| anonim_4396 a întrebat:

Muzica house e un subgen al manelelor?

Răspuns Câştigător
| xCat a răspuns:

Poate ca nu, dar ambele sunt forme ale inculturii in muzica.

9 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Cel puțin asta din România, un fel de hibrid între house, manea și pop jegos, da.

| Woodenpints91 a răspuns:

Vă rog eu... spuneţi da. straight face

| ElectricChapel a răspuns:

Nu! Muzica House este de fapt o combinatie intre muzica dance europeana si muzica electro-pop cu influente europene. In niciun caz nu se trage din manele. Oricum, pop-ul este un gen okay

| ElectricChapel a răspuns:

Ai putea sa deosebesti cele doua genuri: pop electronic de dance european. Cel dintai, este genul de muzica abordat de Lady GaGa (scuza-ma pentru exemplu, poate nu esti fan, dar eu sunt "litlle monster"). Vezi "Marry The Night", "Scheibe", "Electric Chappel"; este cam singura care aborda acest gen de muzica. Dance-ul european se rezuma insa la cateva beat-uri create si in e-jay.

| anonim_4396 explică (pentru ElectricChapel):

Si eu sunt little monster big grin. Apropo, mie mi se pare ca melodia "Electric Chapel" e mai mult pop-rock. Sau gresesc?

| ElectricChapel a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt ai dreptate, dar este electro-rock sau rocksimphony. Enyway, GaGa is the BEST!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiam si eu ca house nu are legatura cu manelele poate doar incultura laughing, dar intrebarea mea a fost cat se poate de ironica. Voiam sa vad ce ziceti, cine ma injura happy.

| AnonymusRex a răspuns:

Cu siguranta NU! big grin

| letmein a răspuns:

Clar ca NU! cel putin asta cred eubig grin