| Qzckaiz a întrebat:

Neata TPU, Ce parere aveti de oamenii care nu pot respecta o opinie si se iau de gusturile (in muzica) altora? Mie unu mi se pare penibil. De exemplu era un clip pe tiktok in care un baiat spunea ca Billie Eilish si Travis Scott is praf vai de ei si ca nu stiu ce. Dupa ce am vazut m-am apucat sa scriu un roman ca avem gusturi diferite si ca e gelos si mai stiu eu ce, dupa aia mi-a spus ca e o OPINIE (fix opinie nu este sa judeci o persoana nu e o opinie) si ca sunt un depresiv de 12 ani care a aflat de Travis acum. Dupa parerea mea sa te iei de cineva ca asculta Billie Eilish si travis scott/alti artisti mi se pare penibil. Acum am vazut ca e cool sa asculti 6ix9ine si nimeni nu se ia de el ca nu stiu ce chiar daca o violat o fata de 13 ani si zice n-word. Vhiar mi se pare penibil ca traim intr-o lume unde esti criticat dupa ce asculti si oameni se iau de cine vor ei.… Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| sunset10 a răspuns:

Sunt de acord cu tine. Lumea asta se duce de rapa si nu putem face nimic altceva decat sa privim cum ne autodistrugem big grin Gusturile nu se discuta, e adevarat, dar in secolul XXI nimic nu mai conteaza. Daca nu asculti un anumit gen de muzica, ti se spune ca ai trait toata viata intr-o pestera si nu sti ce e aia civilizatie, daca asculti, de ce asculti fatalaule asa ceva, distrusule, tinerii din ziua de azi sunt terminati. Asta e lumea in care traim, eu sincer nu imi mai fac sperante. Nimic ce facem nu e bine si mereu va fi cineva sa ne critice.

| Alexis123bsb a răspuns:

Gandeste te la cei care asculta BTS cat hate si au luat.Lumea in 2020 inca critica gusturile de muzica.La americani daca asc nu stiu ce muzica nu se ia de tine ca mno americani dar daca asculti,, chinezoi" te cred ultimul terminat.Asa e lumea, mai rau e ca fix astia de 10 ani cu Abi comenteaza))))

| 500067790 a răspuns:

Dacă judeci pe cineva după muzica pe care o asculta ai IQ pe minus. Eu ascult trap românesc ai imi place și Billie Eilish (spun de ei pentru ca sunt cei mai judecați) și e enervant să te critice cineva pentru ce asculți. La început nu ma interesa ce credeau alții și nici acum nu prea imi pasa dar e deja enervant și nu e normal ca în 2020 încă să faci asta