| anonim_4396 a întrebat:

Parazitii vs BUG Mafia! Voi ce alegeti? Va place muzica lor?

Răspuns Câştigător
| Reigns a răspuns:

Pai asta asa-i dar melodiile mai noi a lu' Parazitii nu ma prea incanta, dar tot ii ascult. Oricum eu-s mai mult pe Haarp Cord, C.T.C, Specii, Dragonu' si astia xD.

48 răspunsuri:
| AndreeaRox a răspuns:

Nu exista aceasta comparatie, este prea mare diferenta dintre ei...

Parazitii au fost, sunt si vor fi cei mai tari din Hip-Hop-ul romanesc.

Chiar cei de la B.U.G. au precizat intr-un interviu pentru B'estfest SummerCamp ca trupa Parazitii este un brand mare in Romania si ar fi trebuit sa apara mult mai sus pe afis. "Nu suntem neaparat fani, dar ca artisti apreciem intotdeauna calitatea."

| ƳourMind a răspuns (pentru AndreeaRox):

Corect!

| Engel_Vyyllyy_1989 a răspuns (pentru AndreeaRox):

Visezi prea mult, BUG Mafia sunt doua clasa peste ei, ce zici cu acolo e abureala, daca iti place limbajul folosit de Paraziti in mel lor e clara treaba.

| Engel_Vyyllyy_1989 a răspuns (pentru AndreeaRox):

B.U.G Mafia sunt doua clase peste Paraziti, habar nu ai de Hip Hop.

| AlexStoica98 a răspuns:

Mie nu imi place niciuna dintre aceste 2 formatii.
Totusi apreciez mai mult BUG MAFIA, in special melodia Cand trandafirii vor muri.

| Reigns a răspuns:

Amandoua-mi plac, Parazitii melodiile mai vechi, BUG Mafia aproape toate.

| ƳourMind a răspuns (pentru Reigns):

Mie mi se par cam "bulangii" astia de la MAFIA!
Melodii cam aiurea... Spun aceleasi versuri de mii de ori, Nu au un mesaj in melodie numai sa-mi bag..., sa-ti dau m***, nu mai de astea, in schimb aia de la parazitii au un mesaj in fiecare melodie ce te poate invata ceva.
Dar in fine fiecare cu gusturile lui.winking

| ƳourMind a răspuns (pentru Reigns):

Imi plac gusturile tale!winking happy

| Reigns a răspuns (pentru ƳourMind):

Mama si vad ca asculti si Cypress Hill love struck awesome! Si multumesc mult pentru funda puppy dog eyes

| ƳourMind a răspuns (pentru Reigns):

Pentru nimic...winking :X

| Reigns a răspuns (pentru ƳourMind):

Pai asta asa-i dar melodiile mai noi a lu' Parazitii nu ma prea incanta, dar tot ii ascult. Oricum eu-s mai mult pe Haarp Cord, C.T.C, Specii, Dragonu' si astia xD.

| Miauti a răspuns:

Au o muzica proasta, pentru prosti.

| ƳourMind a răspuns (pentru Miauti):

Dap... fiecare cu gusturile lui.

| Wehrmacht a răspuns:

Si stiinta/filosofia unde este?

| anonim_4396 explică (pentru Wehrmacht):

Pentru că și-a dat seama că nu e muzică.

| ƳourMind a răspuns (pentru Wehrmacht):

Frate, sincer mi-a fost cam lene sa aleg categoria + ca am vrut sa ii dau de treaba la admin sa mi-o mute el! laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Mie sincer nu imi place...mai bine ascult spike sau bitza.

| ƳourMind a răspuns (pentru OnuOnulică):

Aaa...nu frate, ascult si eu spike si bitza.
Dar ma refer ca trupa!
Am pus intrebarea sa vad ce parere are lumea despre muzica lor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BUG Mafia nu ascult deloc, iar cu Parazitii nu ma prea omor, nici nu prea imi plac. Il prefer pe Underman.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parazitii sunt mai buni, dar s-au cam comercializat, deci Mafia.

| ƳourMind a răspuns (pentru anonim_4396):

Poi si Mafia nu s-a comercializat?

| anonim_4396 explică (pentru ƳourMind):

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parazitii?

| fearlessss a răspuns:

Mi se par la fel..Parazitii-unele melodii supeeer unele yeaak, Bug-Toate ok..deci cam acelasi lucru rezulta(pentru mine) Da imi place muzica lor..dar..Haarp Cord 4EVERlove struck

| Reigns a răspuns (pentru fearlessss):

Aia-i frate! Haarp Cord!

| ƳourMind a răspuns (pentru fearlessss):

Da. si mie imi place haarp cord dar vreau sa fac o comparatie intre aceste 2 formatii!

| kidy00 a răspuns:

Parazitii! Da imi plac Parazitii, BUG, nu. happy

| ƳourMind a răspuns (pentru kidy00):

20cm Recordswinking (Y)

| Joker11 a răspuns:

B.U.G Mafia e mai misto si este foarte ascultata muzica si e si misto, mie imi place,, ti-l recomand.

| ƳourMind a răspuns (pentru Joker11):

Am ascultat cateva melodii de al lor dar la fel ca manelistii (banii, dusmanii, printesa, mertzanu) asa si BUG are idei putine dar fixe toata "muzica lor se axeaza pe viata de cartier: pantelimon, socului salajeaaan, bani, smekeri, curve droguri

| khwewljewew a răspuns:

B.U.G Mafia imi place. Parazitii au inceput sa se prosteasca rau.

| ƳourMind a răspuns (pentru khwewljewew):

De ce spui asta? Mie mi se par mai "culti" decat aia de la Mafia!

| Györgyi_Mike_1990 a răspuns (pentru ƳourMind):

Clar mai culti, Parazitii au versuri inteligente in care satirizeaza coruptia si prostia din cultura romaneasca, Mafia sunt triviali si canta despre probleme imature, cine e mai smecher, cine are bani, masini, prostituate, cine e bazat si cine nu. chestii de genu. Depinde ce te preocupa si ce e prioritar in viata ta. Pt mine Parazitii, clar. BUG imi place la petreceri, te distrezi pe melodiile lor dar fara sa fii atent la calitatea lirica sau sa iei versurile in serios. Si forteaza cu seriozitatea, imi place ca Parazitii fac putin haz de necaz si au umor. Avem destule griji in vietile noastre personale care trebuie tratate cu seriozitate, cand vine vorba de muzica si filme vreau sa iau o pauza de la lucrul asta. Fiecare vrea ce nu are, adolescentii cu totul asigurat de parinti duc lipsa de pericol si actiune in vietile lor si sunt mai atrasi de Mafia pentru ca ii face sa se simta mai "gangsta", la Parazitii e viceversa mi se pare...

| defapteunuexist a răspuns:

Parazitii!

| Negrea_Amalia_1995 a răspuns:

Bug mafia asta aleg

| deny2013 a răspuns:

Nu.

| KALASHER a răspuns:

BUG mafia

| DomnulPinguin a răspuns:

Bug Mafia.

| Bobina91 a răspuns:

B.U.G. de o mie de ori!
Cica "Avem ce invata din melodiile celor de la Parazitii". ce aveti ma de invatat? sa urati pe toti din jurul vostru? Am ascultat f mult timp Parazitii cand eram mai copil, dar pana la urma mi-am dat seama ca nu m-am ales cu nimic bun din asta. Poate cu cateva cuvinte in plus in dictionarul meu, atat!

| Boss_Gaby_1995 a răspuns:

Parazitii. Pentru ca la melodiile lor am ras fara oprire laughing

| RaidMafiotPentru98 a răspuns:

B.U.G Mafia e cea mai tare si apreciata trupa de hip-hop la ora actuala din Romania, cu toate ca in ultima vreme numai scot beat-uri lumea le asculta beat-urile vechi, Mafia in versuri zice numai adevaru despre tot ce se intampla nu ca aia de la paraziti care habarnau pe ce planeta traiesc si cum ii cheama, aia sunt uitati de lume frate

| Engel_Vyyllyy_1989 a răspuns:

BUG Mafia it's best team hip hop of Rumania, Paraziti prea prafi pentru Hip hop-ul Romanesc cu un limbaji prea naspa.

| Engel_Vyyllyy_1989 a răspuns:

B.U.G Mafia it's best team hip hop of Romania, Paraziti din punctul meu de vedere sunt sub nivelu' lor, singura melodie care mi-a placut a fost Egal din naste melodie cantata de Ombladon feat Raku nici de cum Paraziti.

| YOUANSWERSUCK a răspuns:

Dacă Paraziții s-au comercializat, atunci Mafia nu mai cântă Hip Hop.
PE COASTA E O PORCĂRIE

| rucarr a răspuns:

Dintre cele 2, Parazitii sunt mai buni si sunt mai vechi in Hip-Hop-ul romanesc...dar incercati sa ascultati Alan&Kepa... eu zic ca sunt foarte buni