| Gizăz a întrebat:

Pastila muzicala de azi:

http://www.youtube.com/watch?v=h0ffIJ7ZO4U

Pareri?

3 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Meh, o știam. Bagă ceva mai obscur, sub 10 vizualizări dacă se poate laughing.
Melodia e ok, dar ce mă deranjează este că în afară de chitara solistului, toate celelalte instrumente sună așa, monoton. Voiam să văd o chestie mișteaux la tobe, un solo de bass acolo, niște riff-uri ceva mai diferite...nu știu. Doar solistul se joacă pe chitara aia și o face să sune bine toată melodia, în rest sunt așa mai mult de acompaniament, să țină linia melodică și nimic mai mult.

| Gizăz explică (pentru Wøodenpints):

E destul de cunoscuta, dar am postat-o mai mult pentru clip. Imi plac miscarile scenice ale lui Mark. laughing Knopfler a tinut trupa aia in picioare. Nu e de mirare ca acum canta singur. Oricum, piesa e facuta special sa sune asa. Astia nu au vrut niciodata sa sune a rock. Piesa e speciala pentru ca putine formatii au scos melodii gen autobiografii, pentru ca piesa e o autobiografie. Ai observat ca prezinta fiecare membru si, cel mai important, "it ain't what they call rock'n roll". tongue

| Rakanishuu a răspuns:

Bai dar stiu sa se miste.