| anonim_4396 a întrebat:

Pe 5 februarie vine Slash la Bucuresti. Aveti idee daca aproape de data concertului (sfarsit de ianuarie) se vor da reduceri la bilete cum s-a intamplta la concertul Bon Jovi?

Răspuns Câştigător
| RockNbeer a răspuns:

Tu ia-ti acum,daca vrei sa mergi,ca te prinde ziua concertului,si o sa cauti bilete la negru,asa am facut si eu ca bou, si nu am mai mers nicaieri, asteptam reducere.
Daca vrei sa mergi, ia-ti repede, ca nu se stie cand mai prinzi.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru RockNbeer):

Mai la toate concertele, cu câteva ore înainte de a începe, sunt o mulţime de bişniţari sau oameni care au rămas cu bilete în plus la intrare, şi vor să le vândă, la preţ mai mic sau mai mare decât preţul iniţial al biletului, depinde de el şi de cât de disperat eşti tu să intri.
La OST, erau chiat şi cefălaţi ce schimbă valută la colţ de stradă şi vindeau bilete. Unu care era pe acolo şi-a luat ţeapă de la ăştia, i-a dat banii pentru un abonament pe 3 zile şi a primit doar biletul din ziua respectivă.

| RockNbeer a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,stiu cum este,am vrut si eu sa merg la ost,dar am fost de munca,mi-am zis ca daca nu merg la ost,sigur prind eu ceva prin toamna,in vreo cateva zile m-am lasat pagubas, mi-am luat o chitara si am drojdit tot...
Da la ost de la anul merg sigur, am bani pusi deoparte, cand se pun biletele la vanzare iau din prima, nu mai cad de prost iar.

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Cred ca daca s-ar stii de pe acum nimeni nu va mai cumpara bilete si vor astepta sa se reduca.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Sunt de acord cu CautNume

| viorelmmv a răspuns:

Depinde de vanzarile efectuate pana atunci, reducerile se fac in mod normal cand nu este vanzare la orice produs nu numai la biletewinking