| anonim_4396 a întrebat:

Pentru metalisti: Cine asculta folk metal, mai suntem care ascultam? Daca da care trupe?

Răspuns Câştigător
| TheDarkEmpire a răspuns:

Finntroll, Korpiklaani, Bathory, Equilibrium si putin Ensiferum

8 răspunsuri:
| megadeth_5578 a răspuns:

Skid row au cateva melodii folk rock, adica sunt un fel de balade, I remember you, 18 and life. asc ca is chiar faine

| ArcAnna a răspuns:

Te bat daca te prind.house ba? poate iei foc de la iarba

| ArcAnna a răspuns:

F.ute'te poate ai nevoie de ajutor

| WeeD a răspuns:

"Luara`ti foc."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eluveitie
In Extremo
Ensiferum
Finntroll
Svartsot
Amon Amarth(desi stiu ca sunt viking metal)

| Mørke999 a răspuns:

Hail Folk Metal! Desigur ca exista si adeptii acestei categorii.Din punctul meu de vedere, orice "metalist" care se respecta si care stie ce-i muzica de calitate, adauga si din esenta genului.Deci,iata cateva optiuni,sper sa te incante (ordine aleatorie,aproximativ):Eluveitie,Korpiklaani, Perintrol, Enisferum, Turisas, Crimfall etc. Anyway...\\m//!

| Ink a răspuns:

Nu prea am dat importanta genului folk metal dar mi-a atras atentia o trupa numita "Cruachan"

| titicrisha a răspuns:

Eluveitie,staind,Bathory.