| anonim_4396 a întrebat:

Pentru rockeri/metalisti: ce trupe de death metal ascultati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E trist..nu am gasit scris aici Bloodbath sau Vomitory. Dupa gustul meu cele mai bune.La Bloodbath gasesti cele mai clare "growls". Sunt trupe suedeze amandoua..sunt foarte talentati scandinavii in general la DM.Au sangele ala de..vikingi brutali.big grin

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Aschental, Blinded Colony, Children of Bodom, Chaosweaver, Death, Dimension Zero, Evemaster, Hypocrisy, Kalmah, Nightrage, Norther, Thy Serpent... mai erau, am uitat, am lăsat-o mai moale cu astea happy

| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Krisiun si Arkaea. Nuj exact daca e death metal dar mie asa imi pare.

| RockNbeer a răspuns:

De obicei ascult death melodic.
Trupe de death ar fibig grineath, Napalm Death, Possessed, Atheist(ultimele 2 sunt mai mult Thrash pe primele albume)

| MaliciousDeath a răspuns:

Preferata ar fi Deicide, desigur.Pe lângă asta,mai ascult Obituary,Cancer,Septic Flesh, Necrophagist, God Macabre, Edge Sanity, Demilich...

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns (pentru MaliciousDeath):

Ce parere ai de Neaera?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru AnnaSpiritualRavishment):

Nu prea e genul meu.Prefer mai mult technical-ul decât melodic death-ul.

Răspuns utilizator avertizat
| LanaSpectrum a răspuns:

Cerebral Bore,The Agonist, Cannibal Corpse, Amon Amarth... Depinde ce fel de death metal, sunt mai multe sub-genuri, dar preferatele mele sunt brutal si melodic.

| InTheEndIFeelAlive a răspuns:

The Agnoist si Arch Enemy... Nu prea ascult Death Metal

| ђคгยкค a răspuns:

Friday
Possessed
Death
Decide
Dissection