| sorryFor a întrebat:

Please, help! cine imi poate zice bataia (pentru chitara) la melodia Madalina Manole – Stai langa mine mama? tab aici: http://www.tabulaturi.ro/acorduri.php?tab_id=7258. sau unde pot gasi melodia cantata la chitara?

Răspuns Câştigător
| Blagandrey a răspuns:

Deci la inceput poti face ca si in melodie o singura bataie pe acord, dupa aceea poti trece pe ritmul JJ SS JS (J= jos, S= sus). Poti face un ritm care sa iti convina tie nu neaparat ca si la orginal. Spor la zdranganit.