| anonim_4396 a întrebat:

Rapperul american Nate Dogg a murit! :(

http://www.musicalert.ro/stiri/nate-dogg-a-decedat/ : Nathaniel D. Hale cunoscut sub numele de Nate Dogg a murit azi noapte la varsta de 41 de ani. Unul din apropiatii sai, rapper-ul Daz Dillinger a fost primul care a anuntat pe pagina sa de Twitter.

Desi cauza mortii nu a fost inca identificata, familia acestuia a declarat ca artistul urma un tratament strict si suferise doua caderi majore in 2007 si 2008.

Cunoscut publicului pentru colaborarile cu greii hip-hop-ului, Dr. Dre, Eminem, Snoop Dogg si 50 Cent, Nate Dogg a lansat 4 albume de-a lungul vietii: "G-Funk Classics vol I&II", "Music and Me" si "Nate Dogg" (2003) si a fost nominalizat de patru ori la premiile Grammy in 1995, 2001, 2002 si 2007.

R. I. P. Nate Dogg. (http://www.musicalert.ro)

2 răspunsuri:
| TMac97 a răspuns:

Nu imi vine sa cred.Is socat.Is martor la moartea hiphopului

| EnjoiProSkater a răspuns:

NUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU de ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee doamne l`ai luat pe nate dogg spuneeeeeeeeee nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu