| anonim_4396 a întrebat:

Rock clasic, cu trupe aparute ianinte de anii '80, sau rockul aparut dupa 2000, ce preferati?

Răspuns Câştigător
| denisa_4752 a răspuns:

Salut! o sa ti spun ce ascult eu:incepem cu formatia mea preferata:
Metallica,
Nightwish
Lake of tears
Seether
Scorpions
Roxette
Ac-dc
Deep purple
Lacuna coil
Nirvana, si multe multe altele...bafta si bv tie ca asculti muzica buna!big grin

11 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Rockul clasic pentru ca e istorie si feelingwinking... dar si rockul aparut dupa 2000 care trebuie sa recunoastem ca dezvaluie destule formatii bune.Deci eu prefer amandoua

| Alex >D a răspuns:

Longgggg liveeee Sebastian Bach and Tom Keifer! so... good rock happy i mean old.

| asko a răspuns:

Clasic modern big grin
metallica, queen and so on
:rock-on

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Rockul clasic, adica: The Doors, Dire Straits, Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones, Deep Purple, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Lenny Kravitz. Oricum, fara ei rockul de acum nu ar exista.

| Tsuj a răspuns:

Prefer ambele atat timp cat melodiile "suna bine" si au versuri in care ma regasesc.

| Gexu a răspuns:

Raducule cu copy & paste de la miruna apostolwinking scrieti opinia nu copia pe altii. mie imi place rock-ul modern dar si cel clasic de ce nu. Lenny Kravitz & Marylin Manson :X:X:X:X:

| I'm just me a răspuns:

Rockul clasic, adica: The Doors, Dire Straits, Led Zeppelin, Pink Floyd, Rolling Stones, Deep Purple, Bob Dylan, Jimi Hendrix, Lenny Kravitz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, cam ambele.Aerosmith,Rolling Stones, Pink Floyd, Nazareth si noi le consider si pe cele dupa 1900 si:pearl jam, temple of the dog, greenday, 4 Non Blondes, goo goo dolls, the calling, Three Days Grace, Staind, kings of leon(ii ador) plus altii si trupe romanesti-iris, vita de vie, vama veche, celelalte cuvinte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rock clasic:Black Sabbath, Doors, Metallica, Ac/Dc, Kiss, Aerosmith, Ozzy Osbourne, Beatles, Iron Maiden...si multele altele... fara aceste trupe rockul nu insemna asa mult, dar chiar si melodiile lor aparute dupa anul 2000 sunt nemaipomenite.Si chair daca nu canta rock iti recomand din toata inima Depeche Mode

| Forbidden_6079 a răspuns:

Ambele. thinking

AC/DC, Metallica, Bob Dylan, Deep Purple, Nirvana, Aerosmith, Skillet, Rolling Stones, Slash, Green Day, Vama veche, Breaking Benjamin, Nickelback, Red Hot Chilli Peppers, Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, Paramore, si multe, multe altele. :]

| pele_6082 a răspuns:

Salut formatia mea preferata este:Nightwish,AC/DC,Manowar,Metalica,Joan Jett,Judas Priest, Bon Jovi, Linkin Park,