| Dominicc a întrebat:

Sall
as vrea sa va cer si eu o parere.

am vb cu un prieten care zicea ceva de niste fete.
i'am cerut niste detalii si mi-a zis ca se va intalni cu o fata.( el are vreo 24 de ani) si fata aia de se intalneste el cu ea mai are o sora mai mica de vreo 18 ani.
si mi; a zis ca maine dupa scoala sa ne intalnim toti ca sa o cunosc si eu.
el i; a spus fetei de mine si a zis ca e ok sa vin.

faza e ca eu nu stiu ce sa fac pentru ca nu stiu. nu ma simt asa dispus sa incerc. mai ales ca acum fetele au pretentii mari si etc.
zicea ca fata asta e mai linistita ca nu e cine stie ce asa.
poate nu stiu sa o abordez ca sa ma palca sau nu stiu cum sa intru in vorba cu ea.

ma ajutati si pe mine?

sunt putin mai rusinos dar cred ca as putea sa las asta deoparte daca am sfaturi bune.
mersi

2 răspunsuri:
| ekokizuk a răspuns:

Omule normal la o intalnire trebuie sa decurga de la sine dar trebuie sa ai si tu ceva in minte chiar daca pana la urma nu iasa.

Incearca sa te bagi cu ea in vorba cu ceva care stii ca face si ea adica ceva comun ca sa aveti despre ce sa vorbiti.
Imbracate frumos, aranajat, curat, parfumat, ca sa nu zica respectiva ca esti un oare care, sa creada despre tine ca esti cel pe care l-a asteptat ea.
Incearca sa fii amuzant, in acelasi timp sa razi la glumele ei, sa zambesti iar restul va fi de la sine. Multa bafta, sper sa te ajute sfatu meu.
PS: Merit fundita?

| cristiancristir a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti si sa nu o faci pe desteptu. In rest totul vine de la sine. Trebuie sa te duci. Succes.