| Leschian_Ghita_1967 a întrebat:

Sall lume de la TPU, am o intrebare: Cum ar fi daca muzica n-ar exista?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Ar fi groaznic. Din pacate, sa stii ca muzica pentru unii chiar nu exista. Cel mai rau e sa fii orb, insa iti spun eu ca e cumplit si sa fii surd.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Nu i-am simti lipsa, sau am inventa-o, la urma urmei muzica a aparut pentru ca masculii sa cucereasca femele. laughing Ai auzit vreodata o privighetoare cantand? Masculii canta.

| J0B0MAT a răspuns:

Mult prea trist pentru a trăi.

| Mayhem666 a răspuns:

Viata ar fi absolut oribila fara muzica, cel putin asa ar fi pentru mine, deoarece eu ascult muzica zilnic, pot spune ca sunt chiar obsedat sa ascult muzica, in muzica ma regasesc si muzica este cea care ma ajuta sa trec peste anumite lucruri, si ma ajuta sa ma relaxez si uneori ma ajuta sa ma gandesc la unele lucruri la care nu ma mai gandisem inainte. Pentru mine muzica nu e doar o arta, pentru mine muzica e viata, fara muzica, nu cred ca as fi existat.

| RorySan a răspuns:

Foarte,foarte trista! crying

| OhHYeEEaH a răspuns:

Nu am mai triai in felul acesta daca muzica nu ar fi existat, muzica este o arta ce a influentat lumea din toate punctele de vedere. Inca de la inceputul timpurilor muzica a fost un mod de exprimare si o cale de comunicare intre oameni. Astfel, daca muzica nu ar exista ar precum noi, fiintele umane, am fi cu totul surde, incababile sa descifram muzicalitatea fiecarui suntet, fiecarui cuvant.