| Chimie a întrebat:

Faceti-mi un top intre cedry2k,dragonu,sisu,chimie,flou rege,nimeni altu',bitza,vlad dobrescu, nwanda, raku.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Bitza,mie unul nu-mi place de nicio culoare. Cedrea si AK47 s-au stricat grav,grav de tot,de cand au dat-o ostentativ pe "trebuie sa ne lasam ghidati de torte" si "icoane preasfinte",dar ca liricisti sunt foarte buni,mai ales Cedrea, care, cu tot zevzecismul sau orgasmo-ortodoxic, ramane cel ce le potriveste cel mai bine, din rap-ul romanesc.Eu zic asa:

1.Chimie
2.Dobrescu
3.Nwanda
4.Flou Rege
5.Nimeni Altu
6. Cedrea (pozitie mica din cauza habotinicismului insuportabil )
7. Dragonu (idem Cedrea)
8.Nimeni Altu
9.Sisu
10.Raku (la el nu prea-mi place accentul, desi ca liricist si el rupe norma)

Mai lipseai sa-i pui aici pe Carbon, Del si DOC si aveai aici tot ce-a dat mai bun rap-ul romanesc in ultimii 10 ani si ceva.

| EstiSubPapuc a răspuns (pentru Dumnezău):

Nu ti se pare ca si baietii de la CTC s-au schimbat si ei in ultimu' timp?

| Dumnezău a răspuns (pentru EstiSubPapuc):

Ultimu' timp reprezinta perioada de dupa SDSC-ul lui DOC, cand au vazut ca iese si ceva cascaval si au inceput s-o arda mai widely open si cum imi place mie, sa spun "impur". Doar trebuie comparata atitudinea lor din 04-05 cu ce atitudine au,de exempl,la un "Linii de tramvai" sau "Doctor,Doctor",desi se mai acopera cu materiale bune si filosofii de genul "daca nu-mi fac sumele, vere, DOC, numele piere". Dobrescu ramane pe treaba lui, asa va fi si dupa albumul scos anul asta.Deliric sper sa revina si el, are album pentru decembrie anul asta, prevad o intoarcere in forta, cu ce facea el in perioada cand era Jupiter si asemanator cu piesele grele de pe ITP.Pe treaba lui cred ca vi mereu Carbon, mi se pare cel mai bine-slefuit rapper de la noi, all-around.

5 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

1` Bitza
2` Sisu
3` Dragonu
4` Nimeni Altu
5` Flou Rege
6` Vlad Dobrescu
7` Chimie
8` Nwanda
9` Cedry2k
10` Raku

| LegionarulRoman a răspuns:

1st.Cedry2k; 2. Dragonu; 3.Sisu

| Barcelona_Pavelny_1980 a răspuns:

1. Vlad Dobrescu
2. Dragonu' (o da bine live)
3.Sisu (mai mult pentru perioada La Familia)
4. Cerdy2k (are melodii ok)
5. Flou Rege
6.Bitza
7.Raku (bun la lirice)
8.Nimeni Altu
9. Nwada(nu prea îmi place)