| fatpookie a întrebat:

Va intreb ce parere aveti despre chitara http://www.guitarshop.ro/chitara-electrica-squier-bullet -strat-w-tremolo_p489.html si amplificatorul http://www.guitarshop.ro/amplificator-chitara-fender-fro ntman-10g_p510.html

6 răspunsuri:
| elyfel a răspuns:

Da chitarele Fender sunt bune le recomand. Daca vrei sa-ti iei ia-le cu incredere

| Thunderstruck a răspuns (pentru elyfel):

Bai prietene, unde vezi tu Fender? Scrie clar SQUIER. Na, o sa zici ca squier apartin fender, dar tin sa te anunt ca si jackson apartin fender, si nu putem sa le zicem fender pentru ca nu sunt in **** mea fender. Sunt firme diferite care produc chitare de calitati diferite. Si daca ar scrie Fender pe headstock, ce ar schimba? Crezi ca un fender mexican e o chitara prea stralucita? Singurele fender-uri pe care as canta live ar fi cele americane, in rest, pas, chitare de 2 lei, mai ales cele noi.

Acum te intreb pe tine, cel care ai pus intrebarea, tu crezi ca e buna o chitara la 500 lei? Pana mea, sau cat de buna crezi ca ar putea fi o chitara de 500 lei? Ma rog, poti sa-ti iei ceva entry-level (chitara asta nici entry-level n-o cataloghez, ar fi o jignire pentru cateva ltd-uri, ibanez-uri etc) daca urmaresti piata SH, acum tine de tine. Nu are rost sa intreb ce vrei sa canti pentru ca toate-s o apa si-un pamant la bugetul asta. Iar amplificatorul exact la fel. Poti sa le iei, sa nu ai nicio asteptare.

| elyfel a răspuns (pentru Thunderstruck):

Sincer cand am deschis nici nu mi-a aparut.Scria eroare uita-te daca nu ma crezi.E buna si aia de 500 lei pentru cei care au un buget limitat.Am cantat la chitara un timp dar nu am avut electica.

| Thunderstruck a răspuns (pentru elyfel):

Mie mi-a mers, si nu inteleg cum poti sa-ti dai cu parerea despre o chitara doar stiind firma. "E buna si aia de 500 lei pentru cei care au un buget limitat". Ca si cum ai zice "e buna si mancarea de pe jos pentru cei care nu au bani de mancare. Sau e bun si un prezervativ rupt pentru cei care n-au bani de unul nou. Sincer nu-ti zic mai mult pentru ca imi dau seama ca esti copil.

| elyfel a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu sunt chiar copil iar tu esti cam artagos din cate vad.Si pot sa-mi dau cu parerea pentru ca pot, nu poate nimeni sa-mi faca ceva (in cel mai rau sa-mi blocheze astia contul).Tie ti-a aparut eu nu stiu ce calculator ai tu mie nu mi-a aprut si gata.Nu mai sari cu gura pe mine ca eu n-am zis nimic de tine.

| Mateescu_Dragoş_1996 a răspuns:

Daca esti incepator NU se merita sa iei o chitara scumpa. Eu zic ca merge...iar daca te descurci bine in urmatorii ani poti sa strangi bani si sa-ti iei ceva mai profesional!