| EuShAtat00 a întrebat:

Vreau sa fac niste cover-uri la melodii. Adica vreau sa invat. Nu pot inregistra intr-un studio si as vrea sa incerc de acasa cu laptopul/pcul. De ce am nevoie mai exact. si daca puteti sa imi dati si niste site-uri, cu microfoane si casti, bune de inregistrat acasa. Vreau raspunsuri doar de la cei care stiu si au o oarecare experienta. Mersii

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am niciun fel de experienta cu chestia asta. Ai nevoie de:
1. Casti(dar daca ai o ureche muzicala buna nu vei avea nevoie de ele).
2. Un microfon
3. O camera web(dar nu e necesara, depinde daca vrei sa fii vazut)
4. Un program care scoate negativul(instrumentalul) din melodii.
5. Windows Moovie Maker( e un program in care faci videoclipuri), banuiesc ca o sa le postezi pe youtube(Asta in caz ca nu te vei si filma ci doar te vei inregistra), cu acest program poti sa iti pui poza la video-ul melodiei.

Daca vrei camera web, casti si microfon noi gasesti la Altex/Media Galaxy, Emag si alte magazine de genul asta, daca vrei ceva second hand gasesti pe Okazii.ro. Programul de scos negativ(instrumentalul) il poti downloada de pe net. Windows Moovie Maker-ul banuiesc ca il ai deja instalat, daca nu il ai il poti descarca de pe net.