| ThinkPink_2625 a întrebat:

Sall TPU, vreau si eu sa incep sa cant la pian...cine imi poate zice cum pot sa invat dar acasa, se poate? chestia e ca nu vreau de laprofesor/ profesoara...(dau funda pentru cel mai bun raspuns)

Răspuns Câştigător
| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Si eu cant la pian si am invatat acasa. acum insa iau cursuri la palatul copiilor unde este gratis:D
ca sa inveti acasa tot ce ai nevoie este youtube. scrii numele melodiei apoi piano tutorial si apoi vei vedea multe clipuri care iti arata cum sa canti melodia respectiva. sau poti sa descarci de pe net programul synthesia ( gasesti aici: http://synthesiagame.com/ ) si poti sa inveti cu programul asta. sunt melodii deja existente insa daca vrei sa adaugi alte melodii ai nevoie de varianta MIDI a melodiei respective. In cazul in care nu vrei sa inveti o mel anume ci doar acorduri sau pur si simplu lectii introductive la pian poti sa bagi pe youtube doar piano tutorial si sa cauti cplipurile care iti convin. Eu una chiar am invatat asa...desi te avertizez nu e atat de simplu precum pare si o sa dureze destul de mult. Trebuie sa ai rabdare si vointa. Bafta!
fundita:D

3 răspunsuri:
| denysssa a răspuns:

Http://gmajormusictheory.org/Freebies/freebiesFP.html ...sunt p gen caiete de muzica adica incetu cu incetu inveti...la orimu caiet pe care ti l-am trimis eu acum iti spune cum sa iti pui mana si chestii din astea si vezi ca sus sunt primer one si incep sa fie din ce in ce mai greu si poti sa vezi si cum suna sper sa iti fie de folos!:D p mine m-au ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa naneshtetzi profesoara sh ai sa kintzi

| de_Muzica_Clubul_1989 a răspuns:

E mai greu sa inveti singur, ai nevoie de indrumare mai ales la inceput. Dupa primele ore poti invata singur anumite piese pe incepatori.
La Clubul de Muzica.ro preturile sunt atractive, gasesti profesori deschisi la orice gen muzical si canti pe instrumente noi, calitative.
Pt mai multe detalii, vizitati www.clubuldemuzica.ro
Pt inscrieri: 0736 577 110