| poilkjmnb a întrebat:

am 16 ani si as vrea sa ma invat sa cant la orga! ce ziceti? as putea sa innvat cat de cat singur? dupe net...

6 răspunsuri:
| Andeuta a răspuns:

Da, am un coleg care a invatat singur de pe net. Daca iti doresti cu adevarat o sa reusesti.

Răspuns utilizator avertizat
| DarkRevenge a răspuns:

Iti trebuie un profesor ca sa te invete, spun asta din experienta.

| Bogdanel97 a răspuns:

Salut. Eu as spune ca pentru inceput, sa iti iei un profesor. De pe net ii mai greu sa inveti. De exemplu, eu cant la chitara, si am incercat sa invat si de pe net, dar mi-a fost mai greu, si asa ca am apelat la un profesor. Cel putin un profesor iti explica mult mai bine decat internetul. Asa mi s-a parut mie cand luam lectii de chitara. Ramane la alegerea ta. Succes.

| pianoplayer a răspuns:

E posibil dar nu vei putea canta dupa partitura, vei imita ceea ce canta alti...chiar si asa ai nevoie de rabdare

| Marinika_Athina_1989 a răspuns:

Sincer,nu vreau sa te dezcurajez dar eu una cant la pian, flaut si acum invat sa cant la chitara.La ineput am incercat sa invat sa cant la chitara de pe net(si nu m-a ajutat) asa ca mai bine ia niste ore de orga si daca ai ureche muzicala atuci poti sa continui singur! Good luck happy