Întrebare recomandată | poilkjmnb a întrebat:

Cum pot sa invat sa cant la orga singur? Multumesc :*

11 răspunsuri:
| lizy12iul a răspuns:

Se poate dar trebuie sa ai ambitie si rabdare si ureche muzicala, poti sa te uiti pe net de lectii gratis, daca vrei ceva cu adevarat o sa reusesti

| Zoey112 a răspuns:

Pai si sora mea face asta cu ajutorul unor tutoriale de pe net.
http://tutorialeorga.blogspot.ro/
un link care te-ar putea ajuta :)

| Nolifenodeath a răspuns:

Este un program Syntesia.
http://www.youtube.com/watch?v=L0EK8kkA7mU
Poti sa canti si din tastatura si daca ai orga :)

| Michaelis a răspuns:

Singur nu poti sa inveti...trebuie sa ai un profesor sa-ti explice

| cristianblechix a răspuns:

Exerseaza:Repetitia e mama invataturii

| Bogdan1986 a răspuns:

Www.BoBy-Music-ProduCtion.pagix.ro
aici vei gasi ce te intereseaza.ca fapt divers, eu am inceput sa cant singur, fara cunostinte muzicale, mi-a luat cam 3-4 ani ca sa ajung sa cant asa cum stiu acum, pentru cine are posibilitate recomand un profesor de pian/orga dar care sa fie bun practic ca la teorie se pricep toti.Bafta.

| anonim2207 a răspuns:

Du-te la o scoala de muzica!

| oprisclaudiu a răspuns:

Este o carte foarte buna (Invata sa canti la clape)http://www.buybooks.ro/978-1-59496-733-7/978-1-59496-733-7.html

| Todorut_Gabriel_1976 a răspuns:

Vreau sa invat sa cant la orga

| darianaluchian a răspuns:

Pai forte simplu... Scrii pe YouTube cum sa invat sa cant la orga si apoi vei invata... Sau daca ai ureche muzicala, inveti dupa ureche, eu asa am invatat.

| gogudelagara a răspuns:

Salut, asa am invatat si eu. Intr-o zi, din lipsa de ocupatia am luat orga pe care mi-a cumparat-o tatal meu mai de mult si am cautat pe YouTube tutoriale la orga. Am avut ambitie si curaj sa incep, si acum fac cursuri de orga de 1 an si deja se vad progresele, daca iti place, eu zic sa incerci.