| Cll99 a întrebat:

Salut! Am primit o sarba la vioară care e ceva de genu. La sol la fa mi la sol la fa mi la sol la fa mi mi re do și la. Si tot o studiez dar nu pot sa fac viteza. Dacă o fac odată bine dar bineînțeles ca nu la viteza necesara, după iar nu o mai pot face. Deci ce sa-i mai fac ca stau pe ea de o săptămână și nu pot face măcar o viteza mai mare și ma tot încurc. Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suna l pe Ion Drăgoi el era cu sîrbelelaughing

| sierra1 a răspuns:

~Am primit o sarba la vioară ~

partitura nu ai?

| salieri84 a răspuns:

Asta deoarece nu stapanesti inca elementele ritmico-melodice. Ai nevoie de multa teorie muzicala, coroborata cu practica si totodata un profesor de vioara bun. Succes.

| gabicoo a răspuns:

Era mai bună o sârboaică!
winking

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai primit-o?

| Cll99 explică (pentru darrio2007):

Partitura

| darrio2007 a răspuns (pentru Cll99):

Ok. Incearca sa exersezi cat mai des. Va trebui sa iti iasa la un moment dat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut scoala de muzica? Ai habar cu ce se maninca sîrba aia sau nu stii nimic, ca daca tu nu stii sa cînti la vioara degeaba scîrțîi prin casa cu arcusul, ca deranjezi vecinii si nu reusesti nimic, zici ca de o saptamana te chinui? Cine ti a dat tema asta nu te si ajută sa i ti arate cum se cîntă corect,? ca asa degeaba stai sa ne intrebi nu sunte m profesori de muzica niciunul, si tot la profesor trebuie sa mergi cu vioara si cu partitura pe care ai primit o, ca banuiesc profesorul ti a dat partitura sau ai luat o tu de pe internet?

| Cll99 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 5 ani de muzica clasica. Acum am trecut pe polupara. Partitura mi-a dat o profesorul. Doar ca e Grea. Aia e ideea.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Cll99):

Nimic nu e usor, daca vrei poti mai ales ca ai 5 ani de muzica nu esti incepator, mai exerseaza acolo pîna reusesti. Succes.