| BogdanVasc a întrebat:

Salut, am revenit inapoi dupa o lipsa de cateva luni in care am avut niste probleme personale. Am aici o melodie de la una din trupele mele preferate, si as vrea sa aud niste pareri:
http://www.youtube.com/watch?v=_Mbxe33BYW8

11 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Melodia nu e rea, e stricata doar de versuri

| M25M a răspuns:

Nu imi displace, instrumentalul imi place, vocea nu imi pare potrivita, insa daca e sa ne referim la versuri... te mananca? laughing

| Moisie a răspuns:

Imi place si muzica dar mai ales textul!

| mODIN a răspuns:

Si mie imi plac mult Ghost :)
Asta e preferata mea: https://www.youtube.com/watch?v=KCkoIEbjbsM

| Kalla a răspuns:

Ati inteles tot de la categoria asta.

| Deaad a răspuns:

Imi place.Mai facut curios, nu am auzit de ei pana acum.

| BogdanVasc explică (pentru Deaad):

Nu o sa regreti nimic. Imi pare insa rau ca nu inteleg limba lor originara (suedeza parca) si nu stiu cand o sa apara un alt album sau melodii separate. Melodia "Year Zero" are si un videoclip care face o referire la Anton Szandor LaVey(cel ce a infintat Biserica lui Satan). Melodiile acestei trupe nu fac referire aparte la la slujirea Lui, ci chiar ca ei nu sunt satanisti. In trupa sunt multi atei, agnostici, spirituali etc. Intr-un interviu, un Nameless Ghoul (unul din instrumentisti) a spus ca tot ce fac ei este un gimmick(mecanism fals) si ca nu are legatura cu ceea ce pare, insa altii sunt contrari afirmatiei.

Recomand albumul Infessumam.

| Deaad a răspuns (pentru BogdanVasc):

Da,multi de-astia care canta despre satan,satanism, etc., in realitate nu cred, canta asta probabil sa isi exprime dispretul pentru crestinism si cum satan e opusul lui dumnezeu, canta despre satan dar ma rog, majoritatea sunt satanisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica de rahat!(pentru orice categorie ai fi pus-o ACEEASI PARERE!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit odata ceva asemanator
http://www.youtube.com/watch?v=6H3UiwU1N5I

| Cyrano a răspuns:

Ti-ai pus si numele tatalui tau...vei ajunge cu el. Nu ti-o doresc! Vei vedea caci te-a mintit, iti va fi tarziu...