| TheD3vil a întrebat:

Salut happy
Am si eu o intrebare pentru voi, as vrea sa imi inregistrez vocea, "peste" un mix...
Am mix-ul respectiv, am microfon. Nu imi puteti spune un program usor de folosit cu care pot sa imi inregistrez vocea peste acel mix?
Ca si cum as compune o melodie.
Daca s-ar putea ca programul respectiv sa aiba 2 casute, unde sa bag mix-ul respectiv si intr-una sa cant cu vocea mea dupa el.
Nu sunt sigur ca ma intelegeti toti.
Adobe Audition nu stiu sa folosesc, e foarte complicat...
Si daca se poate sa salveze muzica rezultata in format MP3.
FUNDA celui ce ma lamurestewinking

4 răspunsuri:
| Deliα a răspuns:

Inregistreaza pe telefon straight face.La "inregistrare voce"

| TheD3vil explică (pentru Deliα):

Tu chiar nu intelegi ce vreau eu sa spun?!
Program imi trebuie de PC!

| Dany3103 a răspuns:

Vocea o poti inregistra cu Wavepad Sound Editor si ca sa o pui in mix folosesti VirtualDj, cred ca iti poti inregistra vocea si cu VirtualDj, eu nu am folosit da cred ca se poate. Bafta!