| deereeglat a întrebat:

Salut, as avea o nelamurire pentru cine stie,
Am un acordeon Roland FR7 si as vrea sa stiu cum pot face sa inregistrez muzica, care o cant pe el direct in calculator? Ce fir cu ce capete si ce program pentru calculator mi-ar trebui?
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Pai probabil cu un microfon (de foarte buna calitate).
Acordeonul nu are nici-o iesire(mufa), nu?

| deereeglat explică (pentru I0nuT55):

Acordeonul are iesire cu jack din acela foarte gros
si pentru calculator ce mufa mi-ar trebui ca sa poata capta sunetele?

| I0nuT55 a răspuns:

Cred ca asta ti-ar trebui https://m.thomann.de/......335_mm.htm
Mufa jack de 6, 3 mm in acordeon, si celalalt mufa de 3, 5 in microfon la Pc.
Ps.Nu-s prea sigur, adica sa nu dai banii degeaba pe cablu happy