| DamaryRocha a întrebat:

As fi interesata sa aflu ce parere aveti despre muzica rock, metal? Dau funda pentru cel sincer si bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| LastChance a răspuns:

Normal că am o părere bună din moment ce doar asta ascult. Ca subgenuri ale rockului prefer metalurile (black, death, thrash, heavy, folk), dar îmi place şi hard rockul, iar alternativ prea puţin (Nirvana şi Alice in Chains). Respect rockerii din toate punctele de vedere. Consider că au ceva special şi au mult mai mult creier ca mulţi alţii.
Hmm...cred că nu mai e nevoie să spun de ce rockul mi se pare superior tuturor genurilor muzicale, nu?
Bafta!

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi este genul de muzică cu care am crescut, drogul meu.
Adică în primul rând rockul m-a ccerit prin diversitate, există atâtea tipuri de rock, fiecare diferite între ele încât nu poți să nu găsești măcar unul să-ți placă.

| Andriana a răspuns:

Despre rock? pai este un gen muzical foarte deosebit, exprima toate sentimentele, si este si un gen muzical mai puternic.

| ali_8949 a răspuns:

Sincer, pe mine ma cam plictiseste genul acesta de muzica.
E asta un gen ca toate genurile, si parerile sunt impartite intre oameni. Fiecare cu gustulwinking ca sa rezulte genul.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Din moment ce nu m-am putut lasa de el de fapt deloc... big grin

| zăGhost a răspuns:

Cred ca dintre toate genurile existente, metalul are cele mai inteligente versuri. Nu tuturor le place fiindca unii nu sunt capabili sa ajunga la mesajul melodiilor.
Instrumentalul, de asemenea, e ireprosabil [la trupele consacrate, nu la toti amatorii care canta prin pub-uri].
E o muzica pentru un anumit gen de oameni si sunt sigura ca cei care asculta sunt mandri de alegerea lor.