| RennaM a întrebat:

As vrea sa va intreb daca ati putea sa-mi dati cateva trupe de folk metal (gen Eluveitie) si symphonic metal (gen Epica sau Dark Moor)?

Răspuns Câştigător
| NinaWoolf a răspuns:

Folk metal: finntroll, tyr, enisferum, bathory, wintersun, lyriel si faun
Symphonic: after forever, nightwish, tarja turunen, amberian dawn, sirenia, sonata arctica

3 răspunsuri:
| NinaWoolf a răspuns:

Am uitat de xandria si therion

| Blamely a răspuns:

Folk Metal: Equilibrium, SuidaKrA, Adorned Brood, Wolfchant, Varg, Moonsorrow, Finsterfrost, Falkenbach, Manegarm
Symphonic Metal: Haggard, Theatre of Tragedy, Angtoria, Leaves' Eyes
Am încercat să le evit pe cele deja menționate ca să nu-ți pierzi timpul să le alegi