| mnia a întrebat:

Alte trupe de pagan, folk metal in afara de Arkona, Cruachan, Eluveitie, Ensiferum, CrystalMoors?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Battlelore, Cadacross, Equilibrium, Korpiklaani, Finntroll, Moonspell, Falconer, Moonsorrow, Turisas, Wintersun, Týr...
Ai aici :D http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_folk_metal_bands
\m/

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Cu mare placere happy Intrebarea ta m-a facut sa ma simt bine, deoarece foarte rar vezi intrebari de genul pe aici xD
Cheers.

| mnia explică:

Mersi, frate! God, am uitat sa mentionez Equilibrum si Korpiklaani-am postat intrebarea pe fuga si doar acele trupe mi-au venit in minte.

| mnia explică:

Vai, ma simt mult mai bine stiind ca mai exista persoane ca tine pe site-urile astea!