| marymarian18 a întrebat:

As vrea si eu sa compun versuri pentru o melodie. Aveti vreun sfat pentru mine? Dau funda celui care ma ajuta cel mai mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pe ce vrei sa te axezi. Eu îți spun ca iubitor de rap, nu scoate versuri goale, ca-i nul pentru mine ca ascultător.
Poți sa compui ceva politico-religios, bani, idealuri (dacă este vorba de rap) - îți recomand DOC, Deliric, Neli, Nane, Motzu. Dacă vrei ceva mai savage și plin de ciuda, Paraziții - Ombladon, Cheloo etc.

Dacă vrei ceva original, dacă vrei sa studiezi bine muzica, fa-ți singur beat-ul (chit ca nu vorbești despre rap) și îți garantez ca versurile vin instant happy
Poți sa faci de asemenea ceva despre familie, orfani și multe altele.

Trebuie doar sa ai putina încredere in tine. Bafta!