| adinaxD a întrebat:

ce inseamna "thrift shop"?(ma refer la semnificatie, nu doar la traducerea lui)

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

E fain că ai precizat în paranteză ce vrei, dar tot ai primit niște răspunsuri angelice. Ai noroc, totuși, cu @Zendaa.
Oricum, mai detaliat, „thrift shop" (sau store) se referă la un magazin în care produsele sunt donate de unii membri ai comunității pentru a fi refolosite și cumpărate. Bunurile (de obicei la mâna a doua) sunt vâdute la prețuri foarte mici. De obicei organizațiile non-profit beneficiază de banii din vânzări.
Numai bine.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O traducere liberă ar fi: magazin cumpătat (cumpărături cumpătate/chibzuite)!
Pa, pa.

| Zendaa a răspuns:

E un Second Hand, de unde cumperi lucruri deja folosite(observi şi în videoclip).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se traduce ca magazin cumpatat.
Te pup!