| CobraLeon a întrebat:

Ce parere aveti despre sistemul Genius SW-HF5.1 4000?
http://www.pcgarage.ro/boxe/genius/sw-hf51-4000/
Ati avut vreunul ocazia sa il incercati, si daca da...merita sa il cumpar?

2 răspunsuri:
| dantedante a răspuns:

La banii astia iti recomand ceva la mana a 2 a un amplificator si 2 boxe de camera care suna mult mai bine, ca sa nu mai vorbim de fidelitate la sistemul asta daca treci cu volumul de jumate incepe sa ti bage distorsiuni... vorbesc din propria experienta ca fost proprietar de sistem genius. l am dat si am luat la mana a 2 a 2 boxe Sony si un amplif luxmanampliful scoate 2x40 @ 8 ohm si boxele undeva la 50 w pe 8 ohm si iti garantez ca bate la cur acest sistem. acu depinde la ce il vei folosi daca vrei pentru filme si jocuri merge sistemul, daar daca vrei pentru auditii muzicale ia ti frate un amplif si 2 boxe, netul e plin de oferte la banii astia
succes

| Broadband a răspuns:

L-am auzit la un prieten si nu suna deloc rau, arata destul de fain, are si telecomanda wireless adica fara fir,
subwooferul e cam slab, are doar 25w, insa satelitii se aud super.

eu zic ca merita.

eu mi-am luat genius 3000 la 75w total si rupe, subwoofer de 35w si sateliti de 8w fiecare:http://www.zipinformatica.com/tienda/images/geniusSW513000_large.jpg