| DeeaPustoaica a întrebat:

De curand mi-am cumparat boxe AKAI de 150W 5.1 inch. Poza: http://fl1.shopmania.org/......60692.jpg. Problema: Am primit mufe la fel pentru. audio Input, si anume alb rosu. Sunt cate perechi de cate doua 1r+1a. Auxiliarele trebuie bagate in pc. Defapt aux 1. Dar, am facut asta de mii de ori si alte combinatii si nu merge. Ele se conecteaza la pc tot gata in regula dar, nu se aude nimic decat daca dau la maxim, se aude ft putin daca asculti cu atentie cu urechea lipita de boxa. X( Deci ce are? unde am gresit? Va rog daca stiti sa ma ajutati. Va dau orice informatii aveti nevoie. VA ROG AJUTOOOR!

6 răspunsuri:
| kllass a răspuns:

Daca inntri in placa audio a calculatorului ce vezi la line in? Ai bifat mute? Daca da debifeazal.

| kllass a răspuns:

Oricum in principiu e de la placa de sunet, cred. O ai on board?

| DeeaPustoaica explică:

Gata m`am prins ce au merg perfect dar daca misc mi teama sa nu iese mufa. Problema era ca nu facea contact si trebuie sa cumpar alta mufa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cu ele inapoi la magazin si te vor ajuta ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt cate mufe ti-au dat cand la-i cumparat ca am si eu unul la fel si merge Kool. D@ny311

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai la aux1 si apoi cele doua mufe nu la primul rand la al doilea