| DenMarOFFICIAL111 a întrebat:

Salut.
Fac muzica de puțin timp, în general manele și trap. Ce programe ați avea recomandări pentru: înregistrat și crearea instrumentarului.
Și ce îmi recomandați in afara de calculator și microfon pentru un studio? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Ganderoaica a răspuns:

La program îți recomand FL Studio. Înafară de calculator și microfon, poți să-ți mai iei o claviatură cu 2 octave care să aibă și mufă MIDI pentru a o conecta la calculator printr-un cablu cu mufa USB pentru intrarea calculatorului.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mixerul e vital la așa ceva!

| Alin5644466 a răspuns:

Aveti canal de Youtube cu melodiile postate? Daca da, imi puteti cum se numeste, ca as dori sa ascult manelele

| user499999 a răspuns:

Îți recomand cu toată căldura și toată sinceritatea să te arunci pe geam, la ce gusturi muzicale ai!