| MITZANUL a întrebat:

Ma bantuie o melodie si nu stiu cum se numeste sau cine canta. O ascultam acum aprox. 20 ani asa ca e posibil sa nu imi aduc aminte sigur, dar avea prin versuri ceva de genul : "iar floarea de mar i-a cazut din par". Stiti despre ce e vorba?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Spune în ce gen se încadra.

| MITZANUL explică (pentru Arthur):

Salut! Ceva asemanator, un pic mai ritmata. Era ceva gen Albatros, Generic, Azur. Vad ca te pricepi la cautari, ajuta-ma cu asta http://mihai.ilincescu.ro/blog/2011/10/09/te-blog-frumos/#comment-253 poate gasesti ceva.