| 03aprilie a întrebat:

Puteti si mie sa imi spuneti cum se foloseste BLUETOOTH?

Răspuns Câştigător
| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

Pai intrii in meniu activezi bluetoohul (depinde de telefon).
daca vrei sa primesti trebuie doar sa accepti
si daca vrei sa trimiti ...melodia sau poza (sau altcvea) pe care vrei o sa trimiti procedezi asa: dai la optiuni si dai la trimitere apoi dai trimite prin bluethooth si apoi te descurci.

9 răspunsuri:
| AnonymousMm a răspuns:

Buna! Bluetooth_ul il folosesti sa trimiti poze, melodii, note etc:d
Mai intai il activezi(la tel meu il activez din stari-bluetooth-activare)
Apoi mergi la ceea ce vrei sa trimiti, imagine melodie, etc si dai trimitere prin bluetooth-dai cautare dispozitive si trebuie sa stii numele celui caruia vrei sa ii trimiti-dai trimitere astepti ca persoana cealalta sa accepte si astepti sa se trimitahappy
iti poti alege si un nume al telefonului-tot din setari-bluetoothbig grin
Sper ca ti-am fost de ajutor si ca ai inteles.
happy

| Wihaela a răspuns:

Pai
-dai la optiuni
-bloetooth: activare ( da )
apoi dai la fisierul pe care vrei sa-l trimiti
-dai expediere
-cautare dispozitive
-... ( dispozitivul )
apoi celalalt dispozitiv accepta sau respinge fisierul si se incarca :* :* bafta multa!

| Wihaela a răspuns:

Angel3v4ryour nu exista bluthood la pc

| Blackwoman27 a răspuns:

Pai poti trimite imagini si muzica de la tel la tel

| danycosty a răspuns:

Bluetooth este pentru transmiterea de fisiere de la telefon la telefon sau telefon calcutator si invers (nu toate calculatoarele au bluetooth, chiar foarte putine)Trebuie doar sa-l activezi si apoi de ex ai o melodie. O cauti in telefon si cand o gasesti dai la obtiuni si dai in sus pana scrie "trimitere". Dai pe el si o sa-ti apara cui sa dai fisierul. Tu daca nu ai pe nimeni in lista dai "cautare dispozitive"si apoi se va trimite.Atentie! De obicei bluetooth nu functioneza la mai mult de 15 metri distanta intre cele doua dispozitive.In cazul in care doar primesti un fisier trebuie doar sa dai intai "da" la intrebarea "Primesti fisierul de la?" si apoi sa alegi unde sa se trimita fisierul adica in card sau in memoria telefonului.Succes!

| adutzadragutza a răspuns:

Pai intri la setari si unde scrie conectiuni sau cama sa intri acolo si il conectezi, sau intri in melodia respectiva si ii dai trimitere prin bloothut si se activeaza.

| RappiNOnProductioN a răspuns:

Pai mai intai trebuie activat din"aplicatii" Bluetooth si apoi celalalt trimite si tu accepti, daca tu trimiti nu trebuie activat doar cel care primeste, trebuie la melodie sau la orice dat la optiuni si expediere sau trimitere.

| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Pai il activezi si persoana de la care vrei sa iei o imag ceva. il activeaza si ea si alegi un fisier dai pe expediati apoi prin bluetooth

| angel4v3ryour a răspuns:

Fi mai explicit? la telefon sau pc?