| RzV1999 a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, o marca sau vreun model de orga pentru copii pana in 8 ani. Claviatura potrivita, nici prea grea, nici prea usoara; clapele putin mai inguste, potrivite pentru degetele lor; confuguratie simpla etc.
Ma puteti ajuta?laughing

1 răspuns:
| Yurisa a răspuns:

Copiii se descurca cu orice claviatura. Eu am una de la Yamaha dar are 7 octave. Pentru copiii pana in 8 ani as recomanda una cu 5 sunt mai usoare chiar daca au mai putine clape

Bune sunt Yamaha, Korg, Casio. Te poti interesa online pe site-uri care au instrumente muzicale in stoc