| 1Marius a întrebat:

am o problema in legatura cu sistemul meu de boxe.

Deci, sa incepem. Am un home cinema 5.1 de la Samsung de 800w iar cateodata se aude un barait. Ma refer la faptul ce center-ul face figuri la bass. Daca incerc sa ascult o melodie cu extra bass totul merge ok pana la volum 35(max 50) dupa care center-ul la un moment de bass maxim se aude un sunet ca un barait, ca si cum nu ar fi bine lipite doua fire, doar la bass, apoi revine la normal.
Daca deconectez center-ul totul merge ok, dar duc lipsa de acel bass prelungit. Nu stiu ce sa mai fac pentru ca am incercat sa-l conectez la telefon si totul merge super ok, insa la pc se aude mai tare, mai accentuat sunetul. Oare o fi de la vreun egalizator sau ceva pe care ar fi trebuit sa setez?

Tin sa spun ca sistemul il am de 6 ani, insa nu prea l-am folosit ( de cateva ori pe luna aprox.1 ora ).

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Posteaza problema pe forumul asta, baietii se pricep si o sa te ajute!
http://www.elforum.ro/forum/4-amplificatoare/