| NoName456 a întrebat:

am si eu nevoie de sfaturi. ce sa fac sa invat sa fac rime si versuri rap sau hip-hop de unde sa ma inspir sau cum sa fac sa invat ..de unde sa incep? cel mai bun raspuns primeste funda!

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

In primul rand conteaza personalitatea, dupa care stilul ce ti se potriveste.
Citeste carti pentru ca asa au inceput multi(cand spun carti, ma refer la orice fel de carte, chiar si de bucate).
Asculta artisti adevarati de orice gen, poate sa fie si muzica Trash Metal. In anii 80-90 cat si in ziua de astazi, Metal si Hip hop se pot imbina pentru a produce ceva foarte tare.

| Dinamovistu_Edy_1998 a răspuns:

Pune rime pe foaie apoi incearca sa le legi intre ele. Inainte ar fi bine sa asculti mult rap pe mine doc parazitii si bug mafia m-am ajutat destul de usor sa invat sau uitate le battleMc Romania acolo vei gasi rime super dar nu incerca sa le copiezi in intregime in versuri