| RazaDS a întrebat:

As vrea sa ma apuc de inregistrat muzica hip-hop si nu prea stiu de ce am nevoie. Ma refer la faptul ca nu stiu de ce scule am nevoie, in afara de un microfon performant, evident. Si as vrea si un program profesional de facut muzica pentru ca vreau sa ma tin serios de treaba. Mersi anticipat!

1 răspuns:
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

-boxe bune, preferabil monitoare de studio
-placa de sunet externa ( http://esound.ro/pc/placi-sunet.html?price=-400 )
-microfon cu condensator (care intra in placa de sunet; pe jack mare)
Iar ca soft de muzica. nu stiu ce sa-ti recomand..sunt complicate daca nu ai habar in ele.