| emipenet a întrebat:

Ce parere aveti de muzica clasica? adica mozart bach etc, la ce ajuta?
funda!
mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| leapșa a răspuns:

Am o parere buna. Inainte compozitiile muzicale nu se faceau in 15 minute, cum faci acum o melodie, ci in saptamani, chiar si luni de zile.
Desigur, unii nu pot asculta non-stop pentru ca devine plictisitor, dar merita sa dai o sansa si sa asculti+ sa-ti imaginezi acele vremuri. Acei oameni visau notele, erau mult mai inteligenti (cum sunt profii de muzica acum- mai rar asta) si compuneau intregi simfonii pentru n-spe instrumente.

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Bach a compus muzica baroca nu clasica. Am o parere buna, adica o ascult cu placere. La ce ajuta nu stiu, la ce te ajuta orice alt gen de muzica probabil.

| N0xEterniS a răspuns:

Aparent te poate ajuta la invatat/studiat si la munca.
https://news.usc.edu/71969/studying-for-finals-let-classical-music-help/

| aneliram a răspuns:

Îmi place foarte mult, muzicienilor le dezvoltă anumite abilități, iar pe cei care o ascultă îi face mai atenți la detalii -cred-.

| Dănuț_Adrian_1998 a răspuns:

Păi eu cant muzica clasică si sincer chiar imi place deoarece imi limpezeste mintea, ma relaxeaza, imi da o stare de calmitate! Sper ca te am ajutat!